TROCAL - okenní systémy

Profine, Internationa profile group

TROCAL na výstavě v Norimberku

TROCAL na výstavě v Norimberku

21. až 24. března 2012 se konala tradiční výstava FensterBau/frontale Norimberk, kde značka TROCAL představil novinky a produkty: posuvné dveře „PREMIDOOR“ v 88mm stavební hloubce, vchodové dveře a doplňkové profily pro systém TROCAL 88+ a hliníkové opláštění (E Clip 110).

Trocal prezentoval komplexný systém „88+“ s ojedinělou různorodostí a nespočetnými možnostmi kombinací.

Trocal prezentoval se svou typickou prezentací široký program produktů, při kterém se mnohostrannost designu pojí s energetickou úsporností.

„88+“: flexibilní systém se širokým spektrem využití.

Ve středobodu veletržního vystoupení značky profine stál systém „88+“. Krok po kroku vybudovaný výkonný systém v Norimberku přesvědčil jako kompletní systém, který s jedinečným výběrem profilů a s nespočetnými možnostmi kombinací umožňuje individuálně řešit takřka všechny požadavky architektů při projektovaní obytných a průmyslových budov. Vedle standardních variant pro okna a vchodové dveře, jako je spojení prvků s jednoduchým zpracovaním, zahrnuje systém „TROCAL 88+“ mnohé speciální provedení pro zvýšené požadavky: systémové varianty oken pro pasívní domy, na výstavě představené zdvihově-posuvné dveře „PremiDoor 88“, plnohodnotný program vchodových dveří a certifikovaná varianta pro pasívní domy a provedení s dveřní výplňí překrývající křídlo (přihlášeno na patent).

Alu-řešení s vysokou hodnotou.

Jako specialista na kombinace s hliníkem TROCAL inteligentně spojil v systému „88+“ dva různe materiály. Vrcholem je „88+ AluFusion“ – systém se středovým těsněním, kde je venkovní hliníkový profil jedinečně spojen s uvnitř ležícím PVC křídlem. U tohoto spojení hliníkový profil přebírá statickou funkci. Systém je předurčený pro architektonicky extravagantní stavby, protože dovoluje výrobu okenních sestav na výšku podlaží korespondující se vzhledem fasády a dveřní křídla až do výšky 2,5 metru. V systému „88+“ prezentoval TROCAL mimo konvenčního hliníkového obložení „AluClip“ nový systém „AluClipPro“. Zvláštností této novinky je , že i zde se hliníkový profil postará o statiku. Vedle toho sa TROCAL prezentoval inovačním na patent přihlášeným připojením na parapet se stavební hloubkou 110 mm „E_Clip 110“, které nabízí ve spodní oblasti připojení až o 40 % více izolace. Velkou pozornost na výstavě vyvolalo i nové zdvojené okno Trocal „88+Alu-Verbundfenster“ se svým elegantním vzhledem. Toto systémové řešení zlepšuje hodnotu Uw, nabízí alternativu integrované sluneční ochraně a použitím speciálních skel umožňuje zvýšenou zvukovou izolaci.

Vysoká flexibilita díky novým spojením.

Flexibilita, která umožňuje bezmála neohraničené spektrum použití a jde naproti zpracovatelům při výrobě a montáži, patří k silným stránkam systému „TROCAL 88+“. Svůj podíl na tom mají i nové inovativní spojení. Na výstavě bylo prezentovano mimo jiné:

  • 90° rohový spoj s možností připojení na okenní parapet prostřednictvím spodní koncovky,
  • spoj 135°
  • variabilní spoj
  • příslušenství
  • speciální profily vyztuží
  • speciální sady izolačních jader pro pasivní varianty systému

Větrací systém.

V oblasti řešení větrání představil TROCAL vedle osvědčeného systému „AirMatic“ pro stavební hloubku 88 mm, spolu s Zehnder Group vyvinutý systém „PremiVent“ se znovuzískáváním tepla – úplně nový produkt, již dvakrát oceněný. V roce 2011 cenou za inovace „Baka“ a v lednu 2012 na výstavě „SwissBau“ švýcarskou cenou.

 |  seznam novinek