TROCAL - okenní systémy

Profine, Internationa profile group

Trocal se stává prvním generálním partnerem Ženské basketbalové ligy

Trocal se stává prvním generálním partnerem Ženské basketbalové ligy

Praha, 18. dubna 2007 – Vůbec prvním generálním partnerem Ženské basketbalové ligy v historii se pro sezónu 2007/2008 stala značka plastových okenních profil TROCAL. Česká basketbalová federace dnes na tiskové konferenci oznámila jméno nového generálního partnera nejvyšší basketbalové soutěže žen u nás – Ženské basketbalové ligy. Tím se pro nadcházející ročník 2007/2008 (říjen až duben) stala značka plastových okenních profilů Trocal, patřící společnosti profine GmbH. Současně s tím dochází ke změně názvu na Trocal Ženská basketbalová liga.

„Sportovní sponzoring pro nás není novou aktivitou. Již v minulosti jsme podporovali menší kluby i sportovní události a v rámci naší evropské působnosti podporujeme různá sportovní odvětví i v jiných zemích,“ říká Petr Jandl, ředitel českého zastoupení značky Trocal. „Pro partnerský vstup do ženské basketbalové ligy jsme se rozhodli i díky mimořádným úspěchům, jakými se český ženský basketbal může v posledních letech pochlubit. Nechceme však své logo pouze „přilepit“ na dres těm nejlepším. Jsme přesvědčeni, že i ostatní kluby mají při zlepšených podmínkách co nabídnout pro zkvalitnění domácí ligy a posílení české reprezentace,“ doplnil Jandl.

Ženskou basketbalovou ligu v současné době hraje deset prvoligových týmů. Nejznámějším z nich jsou pravděpodobně hráčky Gambrinusu Sika Brno, které jsou devítinásobnými šampiónkami Ženské basketbalové ligy. Porazit je dokázaly až v loňské sezóně basketbalistky ZVVZ USK Praha. Družstvo Gambrinus Sika Brno však patří v několika posledních letech mezi nejlepší týmy v Evropě, což stvrdilo v uplynulém ročníku Evropské ligy, kdy tuto prestižní soutěž poprvé v historii vyhrálo.

„Jsem velmi potěšen, že se nám podařilo získat i pro ženskou basketbalovou ligu tak významného partnera, jako je značka TROCAL. Společnost, která má díky svým výrobkům podíl okolo 25 % na evropském trhu, není malým hráčem, stejně tak jako náš ženský basketbal, který v posledních letech opakovaně prokázal, že se může srovnávat, a dokonce být i nejlepší v celé Evropě. Věřím, že spojení s naším novým partnerem pro ženskou basketbalovou ligu bude stejně tak pevné a oboustranně prospěšné jako spojení s Mattoni, která již neodmyslitelně patří k naší mužské národní basketbalové lize. Bez nadsázky pak můžeme hrdě za český ženský basketbal a firmu TROCAL prohlásit, že máme jeden z nejlepších „profilů“ v Evropě a možná i na světě,“ uvedl předseda české basketbalové federace pan Zdeněk Zajíček.

 |  všechny tiskové zprávy